Månadens ord

  • Communication breakdown
    Holy Scripture relates that Jesus healed many blind, deaf, and mute people. This is something He...

Senaste nytt på nak.org

Pingstkonsert i Sydafrika PDF Skriv ut Skicka sidan
Skrivet av David Garcia   
2010-05-01 17:43

Lördagen den 22 maj framför den Nyapostoliska kyrkan i Sydafrika en konsert i Kapstaden. Denna konsert direktsänds till våra kyrkor i Stockholm och Göteborg. Konserten börjar kl 17.00 och alla är hjärtligt välkomna att delta i denna speciella musikupplevelse!

Läs mer om konserten här!

På efterföljande söndag den 23 maj direktsänds även Pingstgudstjänsten ledd av vår Stamapostel, som vid sin sida har 350 apostlar, från Kapstaden. Den direktsänds till Stockholm, Göteborg, Malmö och Växjö församlingar och börjar kl. 10.00. Hjärtligt välkomna!

Läs mer om Pingstgudstjänsten här!

Pingstlogotyp

Senast uppdaterad 2010-05-01 17:50
 

Lägg till kommentar

Ditt namn:
Ämne:
Kommentar:
  Ordet för bekräftelse. Endast små bokstäver utan mellanslag.
Bekräftande av ord: