Månadens ord

  • Communication breakdown
    Holy Scripture relates that Jesus healed many blind, deaf, and mute people. This is something He...

Senaste nytt på nak.org

Ungdomsevent 2011 PDF Skriv ut Skicka sidan
Skrivet av Administrator   
2011-01-03 20:53

Alla Sveriges ungdomar är inbjudna till ett Ungdomsevent som äger rum helgen 5-6 februari i Stockholm med gemensamma aktiviteter i olika former.

 

Vi kommer att ha apostel Eckehard Krause på besök under dessa dagar och även biskoparna Hartwig och Meyenburg och kommer ha möjlighet att få uppleva både en ungdomssamling på lördagen och en gudstjänst på söndagen tillsammans.

 

 

Välkommen att delta och anmäl gärna ditt deltagande till  Den här e-postadressen är skyddad från spamrobotar. Du måste tillåta Javascript för att visa e-postadressen senast 16 januari 2011 (på så vis kan vi planera för mat och husrum i god tid).

 

Senast uppdaterad 2011-01-03 20:59
 

Lägg till kommentar

Ditt namn:
Ämne:
Kommentar:
  Ordet för bekräftelse. Endast små bokstäver utan mellanslag.
Bekräftande av ord: