Månadens ord

  • Communication breakdown
    Holy Scripture relates that Jesus healed many blind, deaf, and mute people. This is something He...

Senaste nytt på nak.org

Vinterläger i Vägsjöfors 2012 PDF Skriv ut Skicka sidan
Skrivet av Administrator   
2012-01-15 21:37

Mellan den 26-29 januari samlas familjer från församlingarna runt om i landet vid Vägsjöfors Herrgård för att enligt den nu satta traditionen få uppleva en skidhelg tillsammans i glädjens och trons tecken. Det kommer bli skidåkning, pulkaåkning och promenader på dagarna för att på kvällarna vara tillsammans för att prata, sjunga och spela spel tillsammans i den underbara atmosfär och miljö som Vägsjöfors Herrgård erbjuder. På söndagen firar vi även en Gudstjänst tillsammans som en höjdpunkt och avslutning på den fina helgen.

Är du intresserad av att veta mer? Kontakta då Den här e-postadressen är skyddad från spamrobotar. Du måste tillåta Javascript för att visa e-postadressen .

 

Lägg till kommentar

Ditt namn:
Ämne:
Kommentar:
  Ordet för bekräftelse. Endast små bokstäver utan mellanslag.
Bekräftande av ord: