Månadens ord

  • Communication breakdown
    Holy Scripture relates that Jesus healed many blind, deaf, and mute people. This is something He...

Senaste nytt på nak.org

Församlingsdagar i Munkaskog PDF Skriv ut Skicka sidan
Skrivet av Administrator   
2008-09-03 12:18

Den 28-31 augusti var trossyskon och gäster från landets alla församlingar samlade i Munkaskog strax norr om Jönköping för att uppleva gemenskap och glädje tillsammans. Under dagarna fanns tid för samtal om tron, sångstunder och även en hel del fritidsaktiviteter såsom lekar och promenader. Glädjen var stor i allas hjärtan och särskilt gladde besöket av vår Apostel Eckehard Krause som tillbringade helgen tillsammans mitt ibland oss. Helgen avslutades med en Gudstjänst i stora salen ledd av vår Apostel.

I bildgalleriet kan ni ta del av bilder tagna från trossyskonen under helgen!

 

Lägg till kommentar

Ditt namn:
Ämne:
Kommentar:
  Ordet för bekräftelse. Endast små bokstäver utan mellanslag.
Bekräftande av ord: